A co dál?

Tenhle rok na nás “deváťáky” padá velká zodpovědnost a tou je volba povolání. Asi každý z vás čtenářů na tyhle léta vzpomíná rád. Ale my se cítíme docela pod tlakem. Klademe sami sobě otázky. Bude mě zvolená škola bavit? Zvládnu studium? Má tohle povolání v dnešní době uplatnění?

Naše škola – ZŠ Hlinecká – nám velmi pomáhá s naším rozhodnutím.
Se školou už jsme navštívili akci pro žáky 9. tříd “Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích. Představilo se nám velké množství škol, povídali nám, jak u nich probíhá studium a co je na jejich škole výjimečné.

Naši školu také navštívili zástupci SŠ rybářství a vodohospodářství Jakuba Krčína z Třeboně. Ukazovali nám, jak se dají upravit ryby, aby dobře chutnaly. Povídali nám, jaké uplatnění mají absolventi jejich školy. Při třídních schůzkách pozval pan učitel Hladeček na tzv. “Burzu škol” zástupce středních škol a učilišť, aby nás seznámili se svými školami a podmínkami přijímacího řízení. Také jsme byli na několika exkurzích, které pořádá COP Sezimovo Ústí, naše škola je jejím partnerem.

A co nás ještě čeká? Navštíví nás SŠ a SOU cestovního ruchu České Budějovice. Prezentovat se k nám také přijede SOŠ a SOU Hněvkovice a Soukromá škola Jeronýmova z Českých Budějovic.

I když je naše rozhodování dost těžké, myslím, že se máme na co těšit.

Eva Kocábová, žákyně 9.A ZŠ Hlinecká