Burza škol na ZŠ Hlinecká

Tak už tu máme zase konec kalendářního roku a je čas bilancovat. Žáci naší 9.A a 9.B stojí před důležitým rozhodnutím. Jakou střední školu či učiliště si mám vybrat? A zvolím dobře? Snažíme se jim tehdy pomoci. Už od začátku školního roku seznamujeme s nabídkou škol středního vzdělávání podle údajů Jihočeské hospodářské komory a Úřadu práce. Informujeme je i o poptávce podniků a situaci na trhu práce.

V úterý 12. 11. jsme na naši školu pozvali náborové pracovníky z více než 30 škol Jihočeského kraje. Naše pozvání nakonec přijalo zhruba 26 náborářů z Hněvkovic, Českých Budějovic, Třeboně, Lišova, Veselí nad Lužnicí, Písku, Soběslavi, Sezimova Ústí, Trhových Svinů, Vodňan a Volyně. Naše osmáky, deváťáky a jejich rodiče seznámili s nabídkou učebních a studijních oborů jejich školských zařízení. Zájemcům poskytli i cenné rady, propagační materiály a informace o dnech otevřených dveří a zkouškách nanečisto.

Dále se naši vycházející žáci zúčastnili se svými třídními učiteli akce Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, kde dostali další informace, v únoru jedeme s osmáky do SPŠ Volyně na exkurzi a na začátku roku 2020 nás čeká setkání s některými vltavotýnskými podnikateli.

Co říci závěrem? Snad jenom to, aby měly naše děti při volbě budoucí školy šťastnou ruku a dobře vybraly.

Za vedení a kolektiv pracovníků naší školy
Mgr. Josef Ťupa
výchovný poradce ZŠ Hlinecká