Burza škol na ZŠ Hlinecká

2015-11-burza1Tento rok na nás všechny “deváťáky” padá velká zodpovědnost a tou je volba povolání. Každý z vás čtenářů si jistě na tato léta vzpomene. My, všichni vycházející žáci, si klademe sami sobě otázky. Bude mě zvolená škola bavit? Zvládnu studium? Má tohle povolání v dnešní době uplatnění?

2015-11-burza2Naše škola – ZŠ Hlinecká – nám velmi pomáhá s naším rozhodnutím. Se školou už jsme navštívili akci pro žáky 9. tříd “Vzdělání a řemeslo” v Českých Budějovicích. Tam se nám představilo velké množství škol, dozvěděli jsme se, jak probíhá studium na jednotlivých školách, co je na té či oné škole zajímavé a výjimečné. Při třídních schůzkách proběhla i v tomto školním roce na naší škole tzv. Burza škol, zástupci středních škol a učilišť nás a rodiče seznámili se svými školami a podmínkami přijímacího řízení. Letos navštívili burzu škol i žáci 8. tříd se svými rodiči, takže mají dostatek času na rozhodování. Naši školu také navštívili zástupci SŠ rybářství a vodohospodářství z Třeboně, jistě nás navštíví i zástupci SOŠ a SOU Hněvkovice. Všechny nás čeká velmi vážné rozhodnutí, které určitě ovlivní náš budoucí život. A snad to bude rozhodnutí správné.

žáci 9. ročníku