Burza škol na ZŠ Týn nad Vltavou, Hlinecká

Rok se s rokem sešel a i letos stojí žáci našich dvou 9. tříd před důležitým rozhodnutím. Jakou střední školu či učiliště si mám vybrat? A zvolím dobře? Snažíme se jim tedy pomoci. Už od začátku školního roku seznamujeme s nabídkou škol středního vzdělávání podle údajů Jihočeské hospodářské komory a Úřadu práce. Informujeme je i o poptávce podniků a o situaci na trhu práce.

V úterý 7. 11. jsme na naši školu pozvali náborové pracovníky a více než 40 škol Jihočeského kraje. Naše pozvání nakonec přijalo 25 náborářů z Hněvkovic, Českých Budějovic, Třeboně, Lišova, Veselí nad Lužnicí, Písku, Soběslavi, Sezimova Ústí, Trhových Svinů, Vodňan a Volyně. Naše osmáky, deváťáky a jejich rodiče seznámili s nabídkou učebních a studijních oborů jejich školských zařízení.

Zájemcům poskytli i cenné rady, propagační materiály a informace o dnech otevřených dveří a zkouškách nanečisto. Dále se naši vycházející žáci zúčastnili se svými třídními učiteli akce Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, kde získali další informace. Co říci závěrem? Snad jenom to, aby měly naše děti při volbě budoucí školy šťastnou ruku a dobře vybraly.

Za vedení školy a kolektiv pracovníků naší školy
Mgr. Josef Ťupa, výchovný poradce