Dějiny s pamětníkem na ZŠ Hlinecká

Již podruhé se setkali žáci naší školy s pamětnicí 2. světové války paní Ernestinou Švorcovou. Paní Ernestina žije v současné době v Bechyni, ale válku prožila s rodiči a sourozenci na Slovensku. Hodiny dějepisu prožité s paní Ernestinou byly  silně emotivní, velmi zajímavé a poutavé.

Lze říci, že uplynulé hodiny vyprávění mnohdy ovlivnily žáky více, jak celý rok dějepisu.  Válečné prožitky paní Ernestiny změnily i dosavadní pohled žáků na 2. světovou válku.  Paní Ernestina vyprávěla příhody a válečné příběhy tak, jak ji utkvěly v paměti, nepoučovala, nevykládala dějiny. Někteří z žáků potlačovali slzy v očích, krutost a hrůzy války by nikdy nechtěli zažít. Děkujeme paní Ernestině Švorcové za ochotu se s námi podělit o své vzpomínky.

Mgr. Hájková, ředitelka školy