Den s integrovaným záchranným systémem na ZŠ Hlinecká

2014-den-se-zachr-systememV úterý 29. dubna se hřiště u základní školy Hlinecká zaplnilo hasiči, vojáky, policisty a záchranáři. Záchranné složky předváděly našim žákům a příchozím z řad veřejnosti speciální techniku a vybavení, kterou používají při své práci. Žáci si tak mohli prohlédnout sanitku záchranné služby se všemi přístroji, okusili dýchání s kyslíkovým přístrojem a měření krevního tlaku. Ženisté z Bechyně přijeli vojenskými automobily chemické a záchranné roty. Policie ČR předvedla práci psovoda s vycvičeným psem, nechyběla ukázka zásahu na lupiče za zvuků střelby a ran z dýmovnice. Městská policie připravila kufřík se vzorky drog a soutěž v hodu šipek. Hasičský záchranný sbor byl nepřehlédnutelný. Tři požární vozy byly v neustálém obležení našich žáků, ti si vyzkoušeli požární zásah, dosyta se vyřádili v proudu vody, na vlastní oči viděli ukázky techniky, prohlédli si různé přístroje a speciální vybavení, které se používá při zachraňování lidských životů a majetků. Dopoledne velmi rychle uběhlo, líbilo se všem, od prvňáků po deváťáky. Všichni příslušníci záchranného systému uměli o své práci poutavě vyprávět, měli trpělivost předvádět dětem zajímavosti ze svého oboru a bylo vidět, že je jejich práce baví. Za to, že si dokázali při svém náročném povolání udělat na žáky naší školy čas, a především za příjemně a poučně strávené dopoledne jim patří velký dík.

učitelé ZŠ Hlinecká