Děti ze ZŠ Hlinecké  udělaly radost dětem

Jsme žáci 1. A, chodíme do Hlinecké školy. Máme své maminky a tatínky, bydlíme v hezkých bytech a domečcích, máme dětské pokojíčky se spoustou hraček. Rodiče nám kupují dobrůtky, chodí s námi do kina, jezdí na výlety a mají nás rádi. Od naší paní učitelky Aleny Šebestové jsme se dozvěděli, že se všechny děti takto dobře nemají. Vyprávěla nám, jak žijí děti v dětských domovech a azylových domech. Společně jsme se rozhodli, že jim kousek našeho blahobytu a štěstí darujeme.

S maminkami jsme připravili mikulášské balíčky s cukrovinkami, pastelkami, plyšáky, někteří z nás přibalili i svoji oblíbenou hračku.  Ve středu 29.11. jsme se v naší třídě setkali s ředitelkou azylového domu Rybka v Husinci, paní Evou Dvořákovou. Ta nám o našich neznámých kamarádech vyprávěla a my jsme jí předali naše dárečky. Paní Dvořáková nás na oplátku obdarovala perníčkovými andělíčky. Paní učitelka děkuje za štědrost a velké srdce všem rodičům, kteří se na přípravě dárečků podíleli  a přeje hezký předvánoční čas.

žáci 1. A, ZŠ Hlinecká