Dny otevřených dveří na ZŠ Hlinecká

V první polovině ledna probíhala na naší škole řada akcí. Již druhým rokem se konal v sobotu 16. ledna “Den otevřených dveří” pro veřejnost. Ten den navštívili školu nejen rodiče budoucích prvňáčků, ale i rodiče a prarodiče našich žáků. Návštěvníci si mohli prohlédnout všechny učebny, prostory školní družiny, tělocvičny, oranžovou učebnu přírodních věd, chemickou laboratoř, nově zmodernizovanou žákovskou školní dílnu a dílnu keramickou, ve které si žáci tvořili výrobek z keramické hlíny.

Zájem ze strany rodičů nás velmi potěšil. Tradičně se konaly “Dny otevřených dveří” pro budoucí prvňáčky. V těchto dnech se do tříd 1.A a 1.B přišly podívat předškolní děti. Žáci se svými vyučujícími přivítali “Veverky” a “Skřítky” z MŠ Hlinecká, školu navštívily i děti z MŠ Dewetterova. Předškoláci se seznámili s prací současných prvňáčků, vyzkoušeli si své znalosti – poznávali písmenka, počítali, psali, vyprávěli si nad obrázky, společně si zazpívali a také pracovali s kouzelnou interaktivní tabulí.

Veškerá práce dětí byla pojata formou činnostního učení, hravě a zábavně. V průběhu těchto dnů probíhala na naší škole i akce pro rodiče žáků budoucích prvňáčků tzv. “Vyučování nanečisto”.

Vyučování se konalo v dopoledních, ale i odpoledních hodinách, rodiče se svými dětmi mohli navštívit kteroukoli 1. třídu a podrobně se seznámit s průběhem a prací paní učitelky a žáků v běžné vyučovací hodině. Potěšilo nás, že rodiče tuto možnost využili a na vlastní oči viděli, jak prvňáčci na naší škole pracují, jaké metody a formy práce paní učitelky používají.

Musíme pochválit současné žáky prvních tříd za jejich snahu a píli při práci, za trpělivost a ochotu ukázat svým kamarádům, co je v příštím školním roce čeká. Současně ale velice chválíme i naše “budoucí prvňáčky”, kteří byli velmi šikovní, bez problému plnili všechny zadané úkoly, nenásilně se zapojili do společných aktivit a ukázali nám, že jsou kvalitně připraveni do školy. Za to patří náš dík i paní učitelkám z MŠ. Doufáme, že se dětem v naší škole líbilo a že je v září přivítáme jako “prvňáčky” na naší ZŠ Hlinecká.

Mgr. Janálová, Mgr. Werbynská, učitelky 1.tříd