Environmentální projekt na ZŠ Hlinecká

Příjemné podzimní dny v CEV Dřípatka Prachatice

Díky prostředkům získaným z Dotačního programu Rozvoj venkova a krajiny (Cílená podpora EVVO ve školách) se mohli naši žáci také letos vydat se svými vyučujícími na dvoudenní pobyty s environmentálním zaměřením. Po zkušenostech z minulých let byl i tentokrát o akci velký zájem, do Prachatic se tak autobusem a vlakem vypravily postupně tři skupiny žáků.

V Centru ekologické výchovy Dřípatka Prachatice je čekaly různé výukové programy, naučili se například vyrobit si ruční papír, utkat látku na malém stavu, poznávat přírodniny, seznámili se s historií i současností města Prachatice. Navíc strávili příjemné dny se svými spolužáky, měli možnost se poznat i v jiném prostředí, než se obvykle setkávají. Také počasí bylo po většinu času příznivé. Všichni odjížděli se spoustou nových zážitků a zkušeností a s otázkou: „Kdy zase pojedeme?“

Učitelé přírodopisu ZŠ Týn nad Vlavou, Hlinecká