Meziškolní atletická olympiáda na ZŠ Hlinecká

2015-meziskol-atl-olympiadaDne 7.května 2015 se na naší škole konal 1.ročník meziškolní atletické olympiády. Účastnilo se jí 7 základní škol – Hlinecká, Malá Strana, Dolní Bukovsko, Chrášťany, Neznašov, Temelín, Žimutice a gymnázium Týn nad Vltavou.

Soutěžící byli rozděleni do 4 kategorií. 1.kat. – 1.-3.třída, 2.kat. – 4.-5.třída, 3.kat. – 6.-7.třída a 4.kat. – 8.-9.třída. Každá škola mohla nominovat 1 družstvo v každé kategorii. 1. a 2. kategorie tříčlenné družstvo, 3. a 4. kategorie čtyřčlenné družstvo (2dívky+2chlapci).

Závodníci soutěžili ve 4 disciplínách: běhu na 60m, vytrvalostním běhu, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem (starší žáci vrhu koulí). Běhy se konaly na dráze fotbalového stadionu FK Olympie Týn, technické disciplíny na hřišti ZŠ Hlinecká.

V nejmladší kategorie 1.-3.třídy získalo pohár a diplom pro nejlepší družstvo družstvo ZŠ Dolní Bukovsko, 2.kategorii 4.-5.tříd vyhrálo družstvo ZŠ Temelín, 3. kategorii 6.-7.třídy opanovali domácí sportovci ze ZŠ Hlinecká a nejstarší kategorii 8.-9.tříd vyhrála ZŠ Malá Strana.Na závěr byli vyhodnoceni a medaile získali 3 nejlepší sportovci v každé disciplíně příslušné kategorie. Počasí nám přálo, sportovní nálada byla skvělá a my pevně doufáme, že se příštím rokem opět sejdeme a zazávodíme si.

Mgr. Jiřina Koberová