Na ZŠ Hlinecká vyučuje „rodilá mluvčí“

Naše škola je zapojena do projektu „Místní akční plán vzdělávání ve správním obvodu ORP Týn nad Vltavou. Díky tomuto projektu může na škole působit rodilá mluvčí, škole se podařilo „najít“ rodilou mluvčí přímo v našem městě Týně. Paní Vanessa Rabasse pochází z Francie a nyní žije v našem městě se svojí rodinou.

Od začátku dubna se s Vanessou žáci setkávají v hodinách anglického jazyka, její přítomnost podporuje rozvoj komunikačních dovedností žáků, do výuky jsou zařazovány různé metody práce, zábavnou formou jsou žáci motivováni ke studiu cizího jazyka. Při výuce a konverzačních tématech žáci zpravidla pracují v jazykové učebně, plně využívají interaktivní tabuli a moderní audiovizuální technologie. Působení rodilé mluvčí na naší škole pozitivně přispěje k motivaci žáků ke vzdělávání v oblasti cizích jazyků, jistě přispěje i ke zvýšení kvality v oblasti jazykového vzdělávání na naší škole.
Mgr. Hájková, ředitelka školy