Naše první vysvědčení na ZŠ Hlinecké

Pět měsíců ve škole uběhlo jako voda a najednou je tady 30. leden a s ním i naše první vysvědčení. Od září jsme všichni udělali pořádný kus práce! Naučili jsme se sčítat a odčítat do osmi, číst a psát velkými tiskacími písmeny, malovat temperami a vodovkami, osvojili jsme si základy vybíjené. Umíme vyjmenovat dny v týdnu a měsíce, poznáme části lidského těla, víme, jakými proměnami prochází příroda na podzim a v zimě…

Abychom si užili slavnostní den a zkrátili si čekání na předávání vysvědčení, vyzkoušeli jsme si projektové vyučování, které bylo zaměřeno na roční období. Rozdělili jsme se do čtyř skupin (jaro, léto, podzim, zima). Práce nám šla pěkně od ruky a jejím výsledkem jsou čtyři velké obrázkové plakáty, které si vystavíme na chodbě před třídou.

A nyní již nastal čas pro obdržení prvního vysvědčení! Spolu s ním jsme dostali pochvalu za snahu a píli a knížku, ze které si budeme společně číst v hodinách českého jazyka. Paní učitelka nám také předala pamětní list a pero, které se ode dneška stane nezbytnou výbavou školních penálů. Na závěr proběhlo vyhodnocení pololetní soutěže „ O sluníčka“, která jsou odměnou za aktivitu v hodinách, vědomosti a zájem o výuku. Všichni jsme dostali velkou čokoládu a děvčata (Natálka Dudlíčková, Lenča Machulová a Tínka Nesvačilová) na stupních vítězů získala i malé dárky.
Nemůžeme se dočkat, až v pondělí 3.února 2020 otevřeme 2. kapitolu školní docházky. Bude určitě napínavá a plná dobrodružství!

žáci a žákyně 1.A, paní učitelka Hana Duroňová