Ohlédnutí za „Hlineckým vánočním jarmarkem“

Celoškolní hlinecký vánoční jarmark se konal 8. prosince, akce byla dlouho a s radostí všech připravována, zúčastnili se všichni žáci z prvního a druhého stupně, nechyběli zákonní zástupci a příznivci školy. Vánoční stromek, krásné výrobky žáků, pěvecké a hudební vystoupení žáků školy silně umocňovaly blížící se vánoční svátky, zpěv vánočních písní, hra na klávesy, doprovod houslí a saxofonu všechny přítomné učaroval a vánočně naladil.

Pozvání na náš školní jarmark přijaly i zpěvačky a hudebnice z budějovické hudební školy. Program byl zpestřen návštěvou Mikuláše, čertů a andělů, kteří přivezli žákům čertovskou nadílku. Všechny třídní kolektivy navštívily „peklo“, ve které se na tento den proměnila učitelská sborovna. Mikuláš, čerti a andělé z devátých ročníků plnili své úkoly a povinnosti příkladně a důsledně, vše bylo psáno v bílé a černé listině. Ale všichni žáci byli nakonec odměněni drobným dárečkem, nechyběly ani brambory a uhlí. Na závěr si všichni společně zatancovali. Po ukončení celé akce si žáci odnášeli své výrobky domů pro své rodiče a blízké. Výrobky žáků vypovídaly o šikovnosti, nápadech a chuti žáků, každý z žáků chtěl mít ten nejkrásnější výrobek. Jako pohoštění byl pro všechny připraven tradiční „vánoční punč“. Poděkování patří všem zaměstnancům školy, paní uklízečkám, panu školníkovi, paní kuchařkám a samozřejmě i pedagogům školy.

Bez nadšení, pozitivního přístupu, nápadů a chuti si vzájemně pomoci by nemohl být „Hlinecký vánoční jarmark“ tak úspěšný a vydařený. Touto cestou děkujeme za spolupráci Janu Meidlovi a Jaroslavu Šímovi, děkujeme zřizovateli školy za podporu této školní akce ve formě poskytnutí příspěvku z Oranžového roku. Co říci na závěr? Všem se nám splnilo jedno velké přání. Hlinecký vánoční jarmark se konal za velké přítomnosti rodičů a dalších hostů, užili jsme si jej bez omezujících hygienických nařízení. Společně se těšíme na další ročník!

Mgr. Zdeňka Hájková, ředitelka školy