Pilotní projekt „TECHNIKA“ na ZŠ Hlinecké

Naše škola byla doporučena ČŠI (česká školní inspekce) k zařazení do „pilotního projektu TECHNIKA“ v tomto školním roce. ZŠ Hlinecká se tak stává školou výjimečnou, školou, která je součástí výzkumného projektu realizovaného MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání v ČR. Do pilotního projektu je celkem zapojeno 35 škol z celé České republiky a naše škola je jedna z nich. Důvodem doporučení naší školy do „pilotáže“ je vysoká úroveň naší základní školy v oblasti vzdělávání žáků v technických činnostech.

Na naší škole se žáci vzdělávají v technických oblastech v nově modernizované žákovské školní dílně /projekt ROP/, která je moderně vybavena a vede žáky k rozvoji manuální zručnosti. Ta je potřebná nejen v běžném životě, ale i v řadě technických a netechnických profesích, stejně jako při zájmových aktivitách. Impulsem podporujícím technickou výchovu je rozvoj průmyslu, automatizace, digitalizace a robotizace. Výstupem roční pilotáže bude pak vytvoření jakéhosi modelového školního vzdělávacího programu, který bude ověřován vyučujícím technických činností ve spolupráci s metodickou podporou MŠMT.

Věřme, že cíle pilotního projektu budou naplněny.

Mgr. Zdeňka Hájková, řed. školy