Přednáška první pomoci na ZŠ Hlinecká

V květnu proběhla přednáška první pomoci ve třetích třídách a ve všech čtyřech odděleních školní družiny. Pod vedením Bc. Jakuba Dupala se děti dozvěděly plno zajímavého. Představil veškerou techniku rychlé záchranné služby. Nejvíce děti zaujalo auto s názvem „ GOLEM“ používané při velkých hromadných akcích, jako je např. oslava příhodu Nového roku. Některé vybavení si děti mohly i vyzkoušet a osahat. S dětmi nacvičil telefonát na linku 155.

Co vše je potřeba při použití tohoto čísla záchranářům sdělit. Také si vyzkoušely ošetřit zranění, třeba při pádu z kola, koloběžky nebo bruslí, což je před letními prázdninami velmi aktuální. Rozdíl mezi úpalem a úžehem dětem také vysvětlil, jelikož i toto se při letních horkých dnech může přihodit. Pan Dupal přednášku vedl v přátelském duchu a vysvětloval vše vzhledem k věku dětí. Touto cestou bych panu Dupalovi chtěla velmi poděkovat s jakou ochotou a péčí se dětem věnoval a odpovídal na jejich časté dotazy. Těším se na další spolupráci s panem Dupalem a přeji co nejméně výjezdů RZS.

Všem přeji krásné letní prázdniny a od září se na všechny děti velmi těší celý kolektiv školy ZŠ Hlinecká.

Za kolektiv učitelek a vychovatelek Eva Rysková