První školní den na ZŠ Hlinecká

Prvního září kalendář neúprosně oznámil všem školákům, že skončily prosluněné letní prázdniny. Pro nové žáky se tradičně tento den stává dnem skutečně slavnostním. Malí prvňáčci nastupují do základní školy a zahajují povinnou devítiletou školní docházku, což je jedna z nejdůležitějších událostí dětského věku.

Většina prvňáčků se na školu velmi těšila, přišla v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Dnes již mají prvňáčci slavnostní zahájení školního roku za sebou a čekají na ně “opravdové povinnosti”. Společně jim popřejme milé paní učitelky, jen samé jedničky a spoustu nových a dobrých kamarádů. Zároveň si přejme, aby žáky učení bavilo a z jejich výsledků měli radost nejen rodiče a paní učitelky, ale především žáci samotní. Vážení rodiče, děkuji vám za důvěru v kvalitu vzdělávání na naší základní škole.

Zdena Hájková, ředitelka školy