Slavnostní den nejmladších čtenářů na ZŠ Hlinecká

Nejdůležitějším cílem každého prvňáčka je naučit se číst a přečtenému porozumět. Od začátku školního roku se naši nejmladší školáčci velmi snažili, poctivě čtení procvičovali a první knihu si byli schopni přečíst již v období vánočních svátků.
Své čtenářské dovednosti prvňáčci předvedli před návštěvou z Písmenkového království.

Za účasti svých rodičů plnili různé úkoly, které jim král a královna předložili. Všechno výborně zvládli, složili slib věrnosti k četbě a byli přijati do světa čtenářů. Získali medaili, pamětní pasovací listinu a knihu. Malí čtenáři byli společně se všemi zúčastněnými na svůj výkon právem hrdi.

Teď již zbývá, aby se jejich zájem o četbu knih zvyšoval a čtení se pro ně stalo potěšením. Získat v dnešní době nové čtenáře, kteří dají přednost knize před počítačovou hrou nebo sledováním televize, je velké umění.

Mgr. J. Werbynská, Mgr. J. Janálová
učitelky 1. tříd