Slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníků

30. června skončil školákům školní rok, žákům 9. ročníků ze ZŠ Hlinecká skončila povinná devítiletá docházka, žáci tak ukončili povinné základní vzdělání.  Již tradičně byla žákům předána závěrečná vysvědčení na týnské radnici, starobylá obřadní síň přivítala nejen slavnostně naladěné žáky , ale i jejich rodiče a prarodiče.  Žákům poblahopřál k ukončení studia pan místostarosta Ivo Machálek, paní učitelky třídní předaly výroční vysvědčení  a jen s obtížemi skrývaly dojetí a radost z jejich úspěchu. Žáci Eva a Rosťa velmi výstižně a vtipně poděkovali  svým paním učitelkám třídním a také ředitelce školy. Vedení školy odměnilo  čtyři vycházející žáky,  Ríšu Bauera, Šarlotu Menšíkovou, Moniku Hospodářskou a Moniku Jourovou.  Jmenovaní žáci obdrželi malý dárek za vynikající prospěch během celé školní docházky, za příkladnou reprezentaci školy na veřejnosti a za smysl pro práci v kolektivu.  Všem žákům byl popřán ” úspěšný start ” v další etapě života.  Úplný závěr  slavnostního aktu patřil opět žákům,  9. B si připravila poutavé taneční rozloučení.

Z. Hájková, ředitelka školy