Sportovní den na ZŠ Hlinecká

V rámci prevence rizikového chování žáků uspořádala naše škola v závěru kalendářního roku dva sportovní dny. V těchto dnech byla sportovní hala v Týně nad Vltavou plná pohybu. Řada našich žáků navštívila sportovní halu zcela poprvé. Pro žáky 1. stupně byl připraven stolní tenis, squash, fotbal, stepy, hod na koš, vybíjená a točení obručí. Některé sporty znali žáci z hodin tělesné výchovy, ale squash byl pro žáky úplnou novinkou.

Žáci plnili postupně všechny disciplíny, své výsledky si pak zaznamenávali do výsledkové kartičky a nechybělo i vybarvování tematického obrázku. Sportovní dopoledne si ti nejmenší bezvadně užili, byla to výborná zábava. Starší žáci z 2. stupně si zahráli turnaje ve florbalu a volejbalu, všichni si měli možnost zasoutěžit ve stolním tenise. Největší zájem byl u žáků o squash, přestože jej někteří hráli poprvé v životě. Také všem žákům druhého stupně se sportování moc líbilo a shledalo se s velkým nadšením. Oba sportovní dny splnily svůj cíl. Věříme, že žáky motivovaly k radosti z pohybu a podpořily tak zájem žáků o sport. Děkujeme provozovatelům sportovní haly za příjemné přijetí a vytvoření skvělého sportovního zázemí.

učitelé ze ZŠ Hlinecká