Sportovní den na ZŠ Hlinecká

2014-5-sportovni-denS obavami jsme sledovali předpověď počasí, ale “naštěstí ” se naši meteorologové zmýlili. V pátek 9. května nepršelo a počasí nám přálo. Neseděli jsme totiž ve třídách, na tento den byl naplánovaný sportovní den.  Ti nejmenší, žáci 1. – 3. tříd,  se šli projít do přírody. Žáci 4. a 5 tříd sehráli turnaj v malé kopané, vzájemné soupeření spravedlivě pískali Jirka a Adam z 9. třídy. Kluci, děkujeme! Dívky 4. a 5. tříd sehrály turnaj ve vybíjené. My, žáci druhého stupně, jsme  soupeřili v atletických disciplinách a byli jsme rozděleni do kategorií podle věku a pohlaví.  Hoši a dívky se utkali v běhu na 60 metrů, ve vytrvalostním běhu na 800, 1000 a 1500 metrů, ve skoku dalekém , v hodu kriketovým míčkem a ve vrhu koulí. Všichni bojovali s maximálním nasazením. A kdo získal nejvíce bodů ? V kategorii mladších žákyň  získala Pavlína Kubalová 1188bodů, Eliška Dvořáková 1023 bodů a Lucie Zemanová 993 bodů. V kategorii starších žákyň zvítězila Tereza Dočekalová s počtem 961 bodů, druhé místo obsadila Monika Jourová s 910 body a třetí místo získala Hana Matějovská s 867 body. Kategorii mladších chlapců vyhrál Jiří Koklar s 901 body, Dominik Dumbrovský obsadil druhé místo s 890 body a třetí byl Petr Němec s 866 body. Ze starších žáků zvítězil Filip Bouda s velkým bodovým náskokem, získal 1474 bodů, druhé místo vybojoval David Hanzal s 1197 body a třetí místo obsadil Patrik Poláček s 1157 body. Při vyhodnocení sportovního zápolení bylo rozdáno asi 80 diplomů a ti nejlepší obdrželi i malou sladkou odměnu. Se sportovním dnem jsme se všichni rozloučili společným pozdravem “sportu zdar” a heslem “není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”!  A co říci závěrem ?
Bylo to skvělé dopoledne!

žáci  ZŠ Hlinecká