Stali se z nás čtenáři!

1.B   ZŠ Týn nad Vltavou, Hlinecká

Ve čtvrtek 22.3.2018 odpoledne proběhlo v naší třídě SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE. Vzácná návštěva z Písmenkového království – Písmenková královna a Písmenková princezna si nejprve ověřily, zda děti už znají všechna písmenka.  Prvňáčci za přítomnosti rodičů, prarodičů a dalších hostů prokázaly své čtenářské umění a dokázaly odpovědět na všechny otázky k obsahu přečteného textu. Složením čtenářského slibu se zavázaly, že se ke knihám budou chovat ohleduplně a s láskou. Poté je Písmenková královna pasovala na opravdové čtenáře. Odměnou jim byla medaile, pamětní  list a vlastní Písmenkář. Pasování prvňáčků se vydařilo, a tak zbývá jen popřát malým čtenářům, aby přečetli hodně krásných a zajímavých knížek a čtení je bavilo.

Mgr. Edita Jindřichová, třídní učitelka