Stavíme sněhuláky na ZŠ Hlinecké

Letos uplyne devadesát let od založení firmy dánského truhláře, který ve své dílničce vyráběl hračky, které označil slovem Lego. Za ta dlouhá léta změnily kostky svůj tvar i materiál. Dřevěné kostky byly nahrazeny plastovými a dnešní tvar je popsán jako dutá obdélníková kostka s výstupky na horní straně a kruhovými trubičkami na straně spodní.

Proč tyto narozeniny stavebnice, která nechybí snad v žádné rodině, kde jsou děti, připomínám? Od roku 1994 pracuje na ZŠ Hlinecká učebna Lego DACTA. Kostky stavebnice jsou využívány při výuce, rozvíjí kreativitu žáků, podporují zručnost, poskytují skvělou zábavu. Děti staví individuálně nebo ve skupinách, učí se plánovat, domlouvat se, spolupracovat. „Dnes si postavíme sněhuláky“, takto zněl zadaný úkol v hodině pracovních činností. Postavit sněhovou kouli z hranatých obdélníkových kostek Lega nebyl pro žáky 2. A žádný problém. Stavebnice dostála svému latinskému slovu, v překladu „spojil jsem to“. Sněhuláky se nám opravdu spojit podařilo.
Blíží se zápis do 1. tříd a my budeme velmi rádi, když se budoucí prvňáčci přijdou na naši výstavku sněhuláků i jiné výrobky podívat.

Mgr. Alena Šebestová, učitelka 2.A ZŠ Hlinecká, vedoucí zápisu