Úspěch “deváťáků” ze ZŠ Hlinecká při přijímacích zkouškách na střední školy

Naši žáci 9. ročníku s úspěchem absolvovali přijímací řízení na střední školy a všichni již znají své další působiště. Od začátku školního roku měli možnost vybírat z široké nabídky vzdělávacích zařízení například na Burze škol uspořádané již tradičně přímo v budově ZŠ Hlinecká, či na výstavě Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, kam každoročně se svými učiteli vyrážejí.  Žáci měli možnost se s  vyučujícími různými způsoby připravovat na přijímací zkoušky z matematiky i českého jazyka. Ihned po vyhlášení výsledků přijímacího řízení se většina žáků mohla radovat z přijetí na vybranou střední školu a ve velmi krátké době se zprávu o kladném rozhodnutí dozvěděli také ostatní.

97 procent našich žáků tak půjde na jimi preferovaný obor, tedy ten, který měli chlapci a děvčata uvedený na svých přihláškách na prvním místě.

Děkujeme našim vyučujícím, třídním učitelkám a výchovnému poradci, kteří žáky v jejich výběru střední školy a v přípravě na přijímací zkoušky podporovali, ale především přejeme všem našim vycházejícím žákům šťastný začátek jejich další cesty!

Vedení  ZŠ Týn nad Vltavou, Hlinecká