Úspěchy žáků ZŠ Hlinecké v soutěži „Mladý zahrádkář“

Již několik let probíhá na ZŠ Hlinecká tradiční přírodovědná soutěž „Mladý zahrádkář“. Z důvodu distanční výuky se soutěž dva roky nepořádala, ale o to větší zájem a nadšení učit se poznávat zeleninu a rostliny na zahrádce děti měly. Žáci vždy dosahovali dobrých výsledků a nejinak tomu bylo i v letošním roce. Nejlepší žáci ze školního kola postoupili do okresního kola v Č. Budějovicích, které se konalo 29.4.2022 a naši žáci v něm dosáhli skvělých výsledků.

Soutěž se skládala ze dvou částí – část poznávací (40 rostlin) a část teoretická (35 otázek). V kategorii mladších žáků se na krásném 4. místě umístil Ondřej Kotrba ze 6.A. V kategorii starších žáků získala naše škola všechna tři první místa: 1. místo Veronika Andělová z 8.B, 2. místo David Jurík z 8.B a 3. místo obsadila Marie Poláková ze 7. B. Všichni tři vítězové okresního kola postupují do národního kola, které se uskuteční ve dnech 18.-19. června v Brně. Pro soutěžící je zde připraven bohatý program plný zajímavých exkurzí, přednášek, ale i soutěží.

Šikovným mladým zahrádkářům gratulujeme. A reprezentantům naší školy v národním kole, těm budeme držet palce!

Ing. Zdena Valková, vyučující