Úspěchy žáků ZŠ Hlinecké v soutěži „Mladý zahrádkář“- postup do národního kola

Již 15 let probíhá na ZŠ Hlinecká tradiční přírodovědná soutěž „Mladý zahrádkář“ – jedna ze soutěží, o kterou jeví děti mimořádný zájem. Každoročně se škola může pochlubit velmi dobrými výsledky a nejinak tomu bylo i v letošním roce.

Nejlepší žáci ze školního kola postoupili do okresního kola v Českých Budějovicích, které se konalo 25.5. a naši žáci v něm dosáhli skvělých výsledků. Ve svých kategoriích obsadili první a druhá místa. První místo v kategorii starších žáků získala Lucka Chaloupková z 9. B; měla skvělé výsledky v poznávací i teoretické části. Na stříbrné příčce se umístila Jana Nekolová ze 7. třídy – kat. starších žáků. Druhé stříbrné místo patří Viktorce Sehnalové ze 6. třídy – kat. mladší žáci.

Lucka Chaloupková, vítězka okresního kola, postupuje do národního kola, které se uskuteční ve dnech 15.-17. června v Šumperku. Účast bude mezinárodní – přijedou soutěžit také děti ze Slovenska. Součástí této zajímavé vědomostní soutěže bude prohlídka zámku a papírny ve Velkých Losinách, prohlídka Šumperku a mnoho dalších doprovodných programů.

Šikovným dětem z naší školy gratulujeme. A Lucce Chaloupkové, té budeme všichni držet palce, aby nás v národním kole dobře reprezentovala!

Ing. Zdena Valková, vyučující přírodopisu