VYHLAŠUJI AKCI: HLINKY ŠIJÍ ROUŠKY

Pěkný den,

všichni vnímáme to, co se děje dnes ve světě a kolem nás. Statisíce nakažených, tisíce mrtvých jen pás set kilometrů od našich hranic, situace se neustále zhoršuje. U nás, se zdá, že jsme daný vývoj dokázali alespoň trochu zvrátit včasným zásahem naší vlády. Hrozba je ale stále ve vzduchu. Mezi námi se pohybují stále lidé, kteří jsou nakažení, neví o tom a nemoc mohou šířit dál. Proto je potřeba omezit pohyb venku a mezi lidmi. V případě, že ale není zbytí, je potřeba chránit sebe i okolí rouškou přes ústa a nos.

Vzhledem k nedostatku roušek a zdravotnického materiálu si Češi museli poradit sami a začít šít pro sebe i ostatní potřebné. Toto je názorný příklad toho, jak je důležité si něco umět ušít ať už v ruce nebo na šicím stroji. Všichni umíme navléct jehlu a šít, umíme přední (3. třída) či pevnější zadní steh (vyšší ročníky). Pokuste se doma najít nějakou látku a ušít si pěknou roušku. Můžete si jí vyzdobit, například na ní něco namalovat či vyšít. Když vás to bude bavit ušijte ji i někomu jinému, kdo to neumí.

Na internetu najdete mnoho návodů, jak roušku ušít. Zkuste Google nebo Youtube.
Kdo mi pošle fotku ve vlastnoručně (mohou pomoci i rodinní příslušníci) ušité roušce, dostane jedničku! E-mailová adresa, kam fotku poslat: rehorova@zshlinecka.cz Přeji hodně zábavy při šití. Třeba vás chytne i šicí stroj. Budu se moc těšit na zaslané fotografie a doufám, že se brzy uvidíme.

Vaše učitelka pracovních činností. Jiřina Řehořová

PS: Také šiji. PPS: Neváhejte mi ale posílat fotografie i jiných vašich domácích výtvorů.

Co poslali žáci