„Výuka naruby“ na ZŠ Hlinecká

V pátek 10. 5. 2019 bylo v naší škole všechno jinak. Nikdo s sebou neměl učebnice a sešity, neplatil školní rozvrh. Úlohu vyučujících převzali žáci 2. stupně a připravili s pomocí svých učitelů pro své mladší spolužáky pestrý program v jednotlivých učebnách, na školním pozemku i na hřišti.

Žáci prvního stupně si tak mohli zkusit práci v dílnách, ověřit své znalosti v zeměpisných, dějepisných i přírodopisných kvízech a ukázkách, mohli vidět zajímavé fyzikální pokusy, malovat na tabuli nebo se projít pocitovou stezkou. V altánku ochutnali bylinkové čaje, zasportovali si na běžecké dráze i na hřišti, nechali si malovat na obličej, plnili úkoly v jazykové a počítačové učebně. Celé dopoledne rychle uteklo, nikdo se nenudil a dospělí jen s radostí a zájmem sledovali, jak se malí i velcí snažili. Podobný den si určitě zopakujeme i v příštích letech!

Vedení ZŠ Hlinecká