Vzdělávací projekt „OP VVV“ na ZŠ Hlinecká

Škola již druhým rokem využívá dotačního programu MŠMT „Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání“ /OP VVV/. Projekt je zaměřen na realizaci aktivit, které přispívají ke zlepšení kvality vzdělávání našich žáků a podporují profesní růst pedagogů. V červnu 2019 bude ukončena aktivita – doučování žáků ohrožených neúspěchem, v tomto školním roce byla v rámci projektu doučována téměř třetina žáků 1. a 2. stupně školy.

Žáci byli doučováni svými pedagogy v různých předmětech (český jazyk, matematika, chemie, fyzika, anglický a německý jazyk, aj.). Na základě průběžného sledování lze aktivitu „doučování“ hodnotit pozitivně, očekávaný výsledek je naplňován. Výše uvedený vzdělávací projekt bude ukončen v srpnu 2019. Od září 2019 se hodlá škola zapojit do dalšího vzdělávacího projektu z programu MŠMT pod názvem „šablony č. 2“ z OP VVV, vyhlášený program nabízí zajímavé aktivity pro žáky, ale i pedagogy.

Mgr. Zdeňka Hájková, ředitelka školy