Workshop žáků ZŠ Hlinecké ve firmě HELUZ

Žáci 8. ročníků se účastnili exkurze do firmy HELUZ cihlářský průmysl v Dolním Bukovsku. Po uvítání proběhla zajímavá prezentace firmy, informace o historii a současnosti, o výrobě cihel. Žáci shlédli také krátký film o nejmodernějším provozu v cihelně Hevlín. Následovala prohlídka výrobní haly s ukázkou důležitých procesů. Poté se žáci rozdělili na dvě skupiny a postupně si vyzkoušeli stavbu komína z připravených dílců a virtuální hru, kdy stavěli zeď na čas.

Zajímavý workshop byl zakončen testem a předáním odměn úspěšným řešitelům. Exkurze do firmy Heluz byla pro žáky velmi přínosná vzhledem k budoucí volbě povolání. Žáci měli možnost zapojit se do různých pracovních aktivit, na vlastní kůži si vyzkoušeli činnosti přímo z provozu firmy, uplatnili své praktické dovednosti. Všem žákům se exkurze velmi líbila, děkují za občerstvení a velmi příjemné přijetí personálem firmy Heluz.
Vedení školy ZŠ Hlinecká