Žáci ZŠ Hlinecká na návštěvě v SPŠ Volyně

Každoročně v listopadu pořádáme burzu středních škol a pravidelně se na ní setkáváme se zástupci SPŠ Volyně. Setkali jsme se i loni v listopadu a obdrželi jsme pozvání na takzvaný Den s alternativními zdroji energie od tamějšího výchovného poradce Mgr. Pilíka.

Volyňská škola pro nás zorganizovala prohlídku moderní školy, která je vzorem pro ostatní hlavně hospodařením s energiemi. Školní kotelna totiž vytápí nejen objekt školy, ale i všechny školské objekty ve městě Volyně. Naši žáci 8. A viděli zmenšeniny funkčních větrných elektráren, řídili malé autíčko s motorem na vodík, dále si prohlédli moderní stroje zpracovávající dřevo, počítačem řízené soustruhy a moderní obráběcí stroje, které si mohli zkoušet i ovládat.

Zároveň se žáci účastnili soutěže s ekologickou tématikou a obdrželi hodnotné dárky. Po chutném obědě ve zdejší školní jídelně jsme se tedy vraceli do Týna s pocitem, že jsme viděli fungující moderní střední průmyslovou školu, ve které by stálo za to v budoucnu studovat. Také setkání s naší bývalou žákyní V. Zaťkovou nás k tomuto tvrzení opravňuje, protože právě ona ve Volyni studuje obor stavebnictví a se studiem je spokojena.

Po domluvě s organizátorkou letošní akce paní Jandovou jsme domluveni, že na SPŠ ve Volyni zavítáme i v roce 2021.

Mgr. Josef Ťupa
výchovný poradce ZŠ Hlinecká