Získá ZŠ Hlinecká dotace z Jihočeského kraje?

Naše škola se rozhodla opětovně využít 1. výzvy “Dotačního programu” Jihočeského kraje a v polovině ledna podala dvě žádosti o dotace z tohoto grantového programu. Rada města podpořila podání obou žádostí, za což velmi děkujeme. První žádost se týká “Podpory sportu”, dotaci by škola využila k realizaci projektu “Rekonstrukce běžecké dráhy” na školním víceúčelovém hřišti.

V loňském roce nebyla žádost školy na rekonstrukci běžecké dráhy JK podpořena. Škola využila již vypracované projektové dokumentace a znovu se zapojila do této výzvy. Stávající běžecká dráha rekonstrukci opravdu vyžaduje. Neodpovídá aktuálním technickým, bezpečnostním a sportovním předpisům pro provozování školní tělesné výchovy popř. rekreačního sportu. Běžecká dráha by byla zrekonstruována do podoby dráhy s tartanovým povrchem, náklady na projekt činí 968401 Kč vč. DPH. Realizací projektu by se výrazně posílila bezpečnost sportujících žáků a zároveň i všech návštěvníků hřiště v odpoledních hodinách.

Podpora projektu by jistě přispěla k dalšímu rozvoji atletiky, napomohla by i k prevenci rizikového chování žáků a v neposlední řadě by pozitivně ovlivnila i jejich fyzickou zdatnost. Druhá žádost se týká “Podpory environmentálního vzdělávání”, dotaci získala škola již v loňském roce a plně ji využila pro své žáky. V případě opětovného poskytnutí grantu bychom prostředky, zhruba 30 tisíc Kč, znovu využili k realizaci výukových pobytových programů pro žáky druhého stupně se zaměřením na EVVO.

Obě žádosti byly včas podány. Doufejme, že napodruhé Jihočeský kraj podpoří sport na naší škole   a grant na “Rekonstrukci běžecké dráhy” škola získá.

Mgr. Hájková, ředitelka školy