ZŠ Hlinecká na exkurzi v Liberci

Dne 13.11.2014 jsme se zúčastnili exkurze do moderního vědeckého centra “iQLANDIA” v Liberci. Akce byla plně hrazena z projektu COP Sezimovo Ústí „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji“, se kterým naše škola spolupracuje. Z Týna jsme vyjeli brzy ráno.

Cesta trvala dlouho, ale všichni jsme plni nadšení a očekávání dorazili do Liberce. Před vstupem do “iQLANDIE” nás přivítala socha Alberta Einsteina a páka, pomocí které jsme mohli sami zkusit zvednout osobní automobil.

Celá expozice ve vědeckém centru byla rozdělena do pěti pater. Každý si mohl najít to, co ho z techniky nejvíce zajímá a vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Nejvíce nás zaujal Teslův transformátor, roboti, přírodní živly, poznatky o lidském těle a mnoho dalšího. Expozice “iQLANDIA” je velmi rozsáhlá a za vyměřený čas se nedalo vše prohlédnout. Před třetí hodinou pro nás přijel autobus a nás čekala dlouhá cesta domů. Děkujeme za skvělou exkurzi a těšíme se na další akce.

žáci 9. tříd