ZŠ Hlinecká na horách 2018

Ve dnech 25. 2. – 4. 3. 2018 se v Krkonoších v Peci pod Sněžkou konal lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnili žáci z 6. až 9. tříd. S předpovědí nejmrazivějšího týdne v roce jsme se v neděli ráno rozloučili se svými rodiči a konečně byl před námi dlouho očekávaný týden.  Cesta nám velmi rychle ubíhala, nechyběla ani tradiční zastávka v pražském „Mekáči“.

Po poledni přijíždíme do zasněženého horského střediska a na překladišti se zdravíme s žáky týnského gymnázia, kteří se vracejí stejným autobusem domů. Pěší přesun k chatě Protěž zvládli všichni na výtečnou, přestože rtuť teploměru ukazovala -10 stupňů a foukal studený vítr. Na sjezdovkách a na běžkách jsme se někteří poprvé seznamovali s technikami sjezdových a běžeckých disciplín, někteří z nás se v lyžování zdokonalovali. Sjezdové i běžecké tratě byly celý týden perfektně upravené, mrazivé teploty zajišťovaly vynikající sněhové podmínky.

Předpověď nejmrazivějšího týdne se  skutečně naplnila, teploty klesaly až do – 18 stupňů a když k tomu foukal silný vítr, měli jsme pocit, že je nejmíň – 30 stupňů. Naštěstí silný vítr v půlce týden ustal a lyžování se rázem stalo zábavnější.  Každý den jsme dodržovali stejný denní režim, stále se opakující budíček, rozcvička, úklid pokojů a jejich bodování, snídaně, dopolední lyžování, oběd, polední klid, odpolední lyžování, osobní volno, večeře a večerní program. Večerní přednášky byly zaměřené na teoretické znalosti o lyžařském vybavení, jeho údržbě, o lyžařské výstroji a o nových trendech v lyžařském sportu. Velkým zážitkem bylo večerní lyžování a sobotní sjezdové a běžecké závody.  

Naše lyžařské výkony byly vyhodnoceny poslední večer, vítězům byly rozdány diplomy, nechyběla pochvala za výdrž a účast v závodech.  A pak jsme se už všichni bavili při naší soutěži „Hlinky mají talent“ a užívali jsme si závěrečnou diskotéku.  Začátky lyžování u některých z nás nebyly snadné, stály spoustu sil a vůle. Ti nejlepší lyžaři z nás si ale přišli na své, bravurně sjížděli sjezdovky  Klondajky, Zahrádky, Smrk , Hnědý vrch i Javor.  Týden, který nám připravil  mrazivé počasí, velmi rychle uběhl a domů se nám nechtělo. Na lyžáku jsme totiž společně prožili hodně nových a krásných zážitků, na které budeme určitě dlouho vzpomínat.     

žáci  ZŠ Hlinecká