ZŠ Hlinecká na lyžích

V půlce února se uskutečnil lyžařský kurz, kterého se zúčastnili žáci ze 7. až 9. ročníků. V neděli ráno jsme nemohli dospat, před námi byl očekávaný týdenní pobyt v Krkonoších. Rozloučení se svými rodiči, poslední zamávání a už odjíždíme směr Pec pod Sněžkou.

Zastávka v „Mekáči“ za Prahou nás všechny potěšila, občerstvení už bylo nutné. Po jedné hodině přijíždíme na překladiště do Pece pod Sněžkou, společně nakládáme zavazadla do rolby a pěšky odcházíme na horskou chatu Protěž, která se nachází ve výšce necelých 1100 m nad mořem. Pěší přesun jsme všichni zvládli výtečně. Po ubytování nás čekal první nástup na lyže, pěší výšlap na kopec nebyl snadný, dost nás vysílil. Jsme rozřazeni do dvou družstev podle výkonnosti. Každý den lyžujeme, každý den dodržujeme denní režim, budíček, snídaně, dopolední lyžování, oběd, polední klid, odpolední lyžování, večeře a očekávaný večerní program. Večerní přednášky byly zajímavé, týkaly se mazání lyží, lyžařské výstroje a výzbroje. Ale nejlepší byly diskotéky a zábavné hry. Začátky lyžování u některých z nás nebyly lehké, stály spoustu sil a námahy. Nejlepší z nás s přehledem sjížděli sjezdovky, např. Klondajky, Zahrádky, Smrk, Hnědý vrch i Javor s Labutí. Na kurzu jsme i běžkovali, výšlap na Liščí horu a Kolínskou boudu byl docela náročný. Na konci kurzu jsme si všichni poměřili síly v běžeckém závodě. Týden na horách nám rychle uběhl a domů se nám ani nechtělo. Prožili jsme spoustu zajímavých a nových zážitků.

Žáci ZŠ Hlinecká