ZŠ Hlinecká na přírodovědné exkurzi v Praze

2015-10-exk-phaJako každý rok, tak i letos, uspořádala ZŠ Hlinecká pro žáky 6. tříd podzimní exkurzi do Prahy. Žáci v rámci této přírodovědné exkurze navštívili Národní zemědělské muzeum, kde si prohlédli výstavu “Od věku sloužím člověku”. Seznámili se zde s různými druhy obalů a jejich historií. Nejvíce se všichni ale těšili do tropického skleníku Fata Morgána. Kromě překrásných tropických květin, stromů a ryb bylo možno spatřit i velké barevné motýly, jejich housenky a kukly. Paní průvodkyně ochotně dětem odpovídala na jejich všetečné otázky, ty si vše prohlížely a nadšeně fotografovaly. Exkurze se všem velmi líbila. Většina nákladů na tuto zajímavou exkurzi byla hrazena Krajským úřadem v Českých Budějovicích.

Ing. Zdena Valková , třídní učitelka