ZŠ Hlinecká navštívila týnské muzeum

1. října se žáci naší školy ze speciální třídy vydali na návštěvu do místního muzea. Muzeum prošlo výraznou modernizací , nabízí hravé interaktivní expozice s vltavotýnskou historií od pravěku až současnost.  Hned v úvodu expozice jsme se dlouho kochali krásou vltavínů a dozvěděli se, jak tyto polodrahokamy vlastně vznikly. Poté jsme procházeli kolem pravěkých mohyl, ve kterých se pohřbívali lidé, prohlédli jsme si hologram Vltavotýnského pokladu a interaktivní ukázku dělostřeleckého cvičiště Velký Depot.

Prohlídka dále vedla přes selskou světničku a chlívek s interaktivními zvířaty, v expozici voroplavby si žáci vyzkoušeli interaktivní rybolov. Od chytání ryb jsme se přesunuli do expozice 20. století, která je koncipována jako jedno velké nádraží s postavami prvoválečných vojáků.   A to už jsme se vrátili do školních lavic, ale ne do těch našich na Hlinkách, ale do lavic historické školní třídy – do další expozice, ve které žáci nalezli dotekové e-booky s databází osobností. Děkujeme za milé a zasvěcené povídání o historii našeho regionu.

Mgr. Vladimír Kainzinger, třídní učitel