ZŠ  Hlinecká  pasovala  “malé  čtenáře”

Slavnostní den nejmenších čtenářů

Jedním z nejdůležitějších úkolů všech prvňáčků je osvojit si techniku čtení a čtenému porozumět. Žáčci naší školy se velmi snažili a důkladně procvičovali, proto si zasloužili být za svojí snahu odměněni. 15. a 16. března navštívili naší školu král a královna z Písmenkového království a slavnostně za účasti rodičů našich nejmenších pasovali prvňáky na čtenáře.

Děti musely dobře zvládnout tři úkoly, ve kterých předvedly své čtenářské schopnosti. Každý prvňáček poté složil slib úcty a věrnosti ke knihám a získal Pasovací listinu, medaili a knihu. Prvňáci  měli velkou radost a byli náležitě hrdi na svůj úspěch. Teď již zbývá, aby jejich čtenářské nadšení nepolevilo a četba se stala v jejich životě potěšením.

Mgr. J. Werbynská, Mgr. J. Janálová, třídní učitelky 1. tříd, ZŠ Hlinecká