ZŠ Hlinecká u rybářů ve Vodňanech

Páteční ráno jsme se vydali / žáci 5. tříd a několik žáků z 8. a 9. tříd/ autobusem do Střední rybářské školy a VOŠ ve Vodňanech. Celé dopoledne jsme strávili ve škole, prohlédli jsme si školu od sklepa po půdu.

Dole v budově nás uchvátilo veliké akvárium plné exotických ryb. Největší pozornost získal rejnok Leopoldův, jehož černé tělo poseté bílými puntíky plulo ladně vodou. Ale i další akvária byla plná zajímavých neonových a různobarevných ryb, v sedmnácti nádržích jsme viděli na 100 druhů ryb, v první části to byly ryby žijící na území ČR, ve druhé části se nacházela akvária s rybami tropickými a subtropickými. O rybách jsme se dozvěděli zajímavé informace, byli jsme svědky jejich krmení.

Akvárium s dravou a smrtelně nebezpečnou rybou jsme obcházeli velmi opatrně. Setkali jsme se s velkým ještěrem, ale i s malým chameleonem, kterého jsme si mohli pohladit. V půdních prostorách školy nás uvítalo interaktivní muzeum, které vzniklo v rámci projektu. V této expozici jsme viděli několik desítek preparovaných vodních ptáků a savců žijících v okolí vody.

Zajímavé byly i nástroje, kterými rybáři pracují nebo pracovali. Na závěr nás čekal test na interaktivní tabuli, kterým jsme společně prošli na výbornou. Za odměnu jsme všichni dostali malý dárek. Návštěva u rybářů se nám moc líbila, děkujeme za tak krásnou a poučnou exkurzi.

žáci ZŠ Hlinecká