ZŠ Hlinecká – Úspěch redaktorů školního časopisu Kotel

2015-soutez-kotel24. dubna byly v Českých Budějovicích vyhlášeny výsledky 5. ročníku Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. V kategorii Časopisy a noviny vydávané žáky základních škol – II. stupeň obhájili 3. místo redaktoři časopisu Kotel, který vydávají v rámci předmětu práce v redakci na ZŠ Hlinecká.

Letošního slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil pan František Kotrba, který dříve působil jako novinář a šéfredaktor Jihočeského deníku. V současnosti je tiskovým mluvčím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Na této akci vyprávěl o své žurnalistické praxi a seznámil přítomné se zákonitostmi tohoto „řemesla“.

Předání cen se zúčastnila i poslankyně Vlasta Bohdalová, bývalá učitelka. I z jejích úst zaznělo, že v této soutěži vyhráli všichni zúčastnění, protože jejich práce v rámci vydávání školních časopisů je prací pro druhé.

redaktoři školního časopisu Kotel