ZŠ Hlinecká v CEV Dřípatka

Dne 12. 5. jsme se my, žáci osmých tříd a žákyně deváté třídy, vypravili společně s vyučujícími Jiřinou Koberovou a Janou Čtvrtníkovou autobusem do Číčenic. Tam ale naše cesta rozhodně nekončila. Přesedli jsme totiž na vlak a vyjeli směr Prachatice do Centra ekologické výchovy – Dřípatka. Ubytovali jsme se a vyrazili poznávat okolní přírodu. Poté jsme se přesunuli do lesa, kde se nás ujaly dvě milé lektorky a zavedly nás do přírodní rezervace, která v tamním lese je.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina se vydala poznávat stromy poslepu. Podívali jsme se i do korun stromů pomocí zrcátek. Mezitím druhá skupina plnila zajímavé úkoly na přichystaných stanovištích. Když jsme se vystřídali, opekli jsme si buřty a poté vyrazili zvesela zpět do Dřípatky. Všichni jsme se totiž těšili na hokej Česko – Norsko, ale protože nešla televize, zůstali jsme na pokojích a alespoň se radovali z každé zprávy oznamující náš další gól. Poté jsme se přesunuli do blízké školy na večeři. Kvůli nepříznivému počasí jsme večer zůstali uvnitř a společně hráli různé hry. A pak už nezbylo nic jiného než jít spát. Druhý den po snídani si pro nás připravily soutěž paní učitelky. Ve skupinách jsme plnili různé úkoly, poznávali stopy zvířat či semena stromů, zahráli si hry a pak šli na oběd. Po obědě nezbylo nic jiného než se zabalit a vyrazit k domovům. I přesto, že v pátek bylo třináctého, myslím si, že na tento výlet budeme rádi vzpomínat.

Michaela Novotná, žákyně 8. B