ZŠ Hlinecká v technickém muzeu

Ve čtvrtek 27. listopadu vyrazili žáci 6. a 7. třídy ZŠ Hlinecká na exkurzi do expozic Národního technického muzea v Praze.  Akce se uskutečnila v rámci společného projektu s COP Sezimovo Ústí.   Vyrazili jsme ráno v 8 hodin a zcela nový autobus Iveco nás zanedlouho vysadil na parkovišti na Letné naproti stadionu AC Sparta. Kluci v autobuse tvrdili, že zahlédli hráče Sparty, kteří se připravovali na večerní zápas s fotbalisty Neapole. Expozice Národního technického muzea v Praze nás zanedlouho zcela pohltily. Na pěti patrech budovy jsme mohli sledovat vývoj letectví, automobilismu u nás od počátku až po současnost. Viděli jsme automobily našich prezidentů, bitevní letoun z druhé světové války Spitfire, sledovali jsme expozice knihtisku, měření času, vývoje různých fotografických ale i kuchyňských přístrojů, od těch nestarších až po ty nejmodernější. V jedné expozici jsme zahlédli větrný mlýn a rypadlo na uhlí o velikosti člověka, to vše přitom zhotoveno ze stavebnice Merkur. A tak tři hodiny v expozicích uplynuly jako voda a náš autobus už zase polykal kilometry na zpáteční cestě.  Trochu jsme si zazpívali a zaskotačili a už jsme byli doma.

A co říci závěrem? Už se těšíme na další podobné exkurze.

žáci šestých a sedmých tříd, ZŠ Hlinecká