ZŠ Hlinecká – Výlet do Vodňan

Výlet do VodňanDne 24.10.2013 ráno jsme se všichni – žáci 7. i 8.tříd sešli u Blanice. Netrvalo dlouho a objevili se i poslední opozdilci. A mohli jsme vyrazit. Po pár minutách jízdy autobusem jsme dorazili do areálu Střední rybářské školy ve Vodňanech, kde už na nás čekali dva průvodci. Rozdělili jsme se do dvou skupin, každou měl na starosti jeden průvodce. Jedna skupina se vydala směrem k rybám a druhá k rakům. U raků jsme se ještě jednou rozdělili na dvě skupiny, jedna šla prozkoumat raky k venkovním nádržím a druhá se vydala prohlédnout si malé rybičky k vnitřním nádržím. Poté se obě skupiny sešly v malé místnosti s interaktivní tabulí, kde jsme se prostřednictvím prezentace dozvídali mnoho věcí o jeseterech, jejich životu a rozmnožování. Následovala malá svačinka – bageta a koláček.

Při cestě zpět k hlavním budovám rybářské školy jsme narazili na druhou skupinu, která se právě chystala jít po nás na raky. Po krátké přestávce nás čekala další přednáška. Měli jsme si možnost prohlédnout téměř přesné napodobeniny ryb. A jako třešnička na dortu byla ukázka tarantulí a jiných pavouků. Nakonec jsme se opět všichni sešli u autobusu, ale čekala nás ještě jedna zastávka v Krokodýlí farmě v Protivíně. Bylo to něco neuvěřitelného vidět takhle z blízka živého krokodýla či aligátora. Ale nejzajímavější bylo asi jejich krmení. Však nás tlačil čas, a tak jsme po návštěvě krokodýlí farmy nastoupili do autobusu a vyrazili směrem k Týnu nad Vltavou. Po chvíli jsme dorazili zpět k Blanici, kde jsem se rozloučili a každý se po náročném výletě vydal domů. Ale všichni jsme se opět další den sešli ve svých třídách a podělovali jsme se o úžasné vzpomínky, které jsme si odnesli z toho výletu.

Jana Svobodová, 8. B