ZŠ Hlinecká získala dotaci z IROP

V závěru loňského školního roku využilo vedení školy výzvu č. 2 z IROP a podalo žádost o dotaci za účelem modernizace odborných učeben. Projekt zahrnuje rekonstrukci žákovské cvičné kuchyně a modernizaci počítačové učebny. Kladným rozhodnutím byla škole přiznána dotace ve výši necelých 2 mil. Kč, obě akce by měly být realizovány nejpozději do konce září 2019.

Fáze příprav zadávací dokumentace, vyhlášení výběrových řízení a výběr dodavatelů na oba projekty by měly být na začátku března ukončeny. K výše zmiňovaným projektům škola přistoupila z důvodu morálního zastarání stávajících odborných učeben, nemalým důvodem je pokračující potřeba rozvoje žáků školy v oblasti informačních a komunikačních technologií, nepostradatelný je i rozvoj jejich praktických dovedností. Realizací odborných učeben dojde zcela jistě k dalšímu rozvoji kvalitního vzdělávání žáků na naší škole.
Děkujeme zřizovateli školy za podporu výše uvedeného projektu.

Mgr. Zdeňka Hájková, ředitelka školy