Školní družina ZŠ Hlinecké v knihovně

V pondělí po jarních prázdninách se naše školní družina vydala na návštěvu městské knihovny v našem městě. Přivítala nás paní Nováčková, která nás provedla celou knihovnou. Děti se dozvěděly, co vše si mohu v knihovně půjčit, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, že i knihovna má svá oddělení. Můžeme si půjčit nejen knihy, ale i společenské hry, časopisy různých žánrů atd. Každá kniha má své evidenční číslo, jsou rozděleny podle věkových kategorií.

Nakonec se děti mohly po knihovně porozhlédnout a podívat se po knihách, které je zaujaly. Před odchodem zpět do družinových oddělení jsme dostali letáček se všemi informacemi o knihovně. Teď už je jen na dětech, kterou knihu si přijdou půjčit a stanou se vášnivými čtenáři. Děkujeme paní Nováčkové za vyčerpavající informace a příjemné chvíle v knihovně.

vychovatelky ŠD na ZŠ Hlinecké