Tablety ve výuce na ZŠ Hlinecká

Je úterý 19. 4. 2016 a jsme ve třídě 4. B. Začala hodina přírodovědy a v tom na dveře někdo zaťukal. Do třídy vstupuje paní ředitelka a za ní vchází taťka Elišky a v ruce nese velkou krabici. Nikdo z nás neví, co je v ní. Paní ředitelka nás vítá a představuje nám vzácného hosta, pana inženýra Martina Boháče. S radostí nám všem sděluje, že naše třída má svého “patrona” a tím je právě pan Boháč, spolumajitel firmy RICHMONT.zvídáme, že nám pan inženýr fandí, líbí se mu způsob výuky v naší třídě a proto nám koupil novou výukovou pomůcku. Většina z nás už tuší, co se asi ve velké krabici skrývá. Jsou to vysněné tablety. A představte si, že každý žák může používat svůj tablet. Není to skvělé! Velkou radost má i naše paní učitelka třídní Báčková, právě s ní pracujeme denně na zázračné interaktivní tabuli a dosud jsme se učili pomocí mobilních telefonů.

Ale teď už to bude jiné. Budeme používat systém “Shout it out, kdy se tablet přes internet propojí s interaktivní tabulí. Dalším výukovým systémem je tzv. Toglic, což je hra, kdy se vzájemně pomocí tabletů vyhledáváme a plníme výukové úkoly. Před odchodem nám vzácná návštěva popřála hodně nových zážitků a úspěchů při práci s tablety. Tablety jsou novou učební pomůckou, které si velmi vážíme. Panu Boháčovi za ni moc děkujeme. K poděkování se připojuje i vedení školy ZŠ Hlinecká.

žáci 4.B, ZŠ Hlinecká