Úspěchy žáků ZŠ Hlinecké v soutěži „Mladý zahrádkář“

Již několik let probíhá na ZŠ Hlinecká tradiční přírodovědná soutěž „Mladý zahrádkář“ – jedna ze soutěží, o kterou jeví děti mimořádný zájem. Každoročně se škola může pochlubit velmi dobrými výsledky a nejinak tomu bylo i v letošním roce.

Nejlepší žáci ze školního kola postoupili do okresního kola v Českých Budějovicích, které se konalo 17.5.2019 a naši žáci v něm dosáhli skvělých výsledků. Ve svých kategoriích obsadili první, druhá i třetí místa. V kategorii starších žáků získala 1. místo Jana Nekolová z 8.B a 3. místo obsadila Viktorka Sehnalová ze 7.A. Obě žákyně měly skvělé výsledky v teoretické i poznávací části soutěže. V kategorii mladších žáků získala naše škola všechna tři první místa: 1.místo – Lucka Koubková, 2.místo – Veronika Andělová a 3.místo – Maruška Klímová z 5. třídy. Obě vítězky okresního kola postupují do národního kola, které se uskuteční ve dnech 14. – 16. června v Praze. Pro soutěžící je zde připraven bohatý program plný zajímavých exkurzí a přednášek.
Šikovným mladým zahrádkářkám gratulujeme. A reprezentantkám naší školy v národním kole, těm budeme všichni držet palce!

Ing. Zdena Valková, vyučující