Žáci ZŠ  Hlinecké na  lyžařském kurzu

Psala se první březnová neděle a skupina žáků 2. stupně se spolu s paní učitelkou Koberovou, paní ředitelkou Hájkovu a zdravotníkem Pavlem Procházkou vypravila na lyžařský výcvikový kurz, který se konal od 6. do 13. března v Krkonoších.

V 8 hodin ráno jsme vyrazili od budovy školy ochotni podrobit se zimě, na kterou jsme momentálně nebyli moc zvyklí, a tvrdému výcviku na svahu. Cestou na hory jsme se stavili v “Mekáči”, abychom využili poslední příležitost pořádně se vykrmit před týdenním výdejem energie.

Po příjezdu do Pece pod Sněžkou jsme se vydali na chatu Protěž, kde jsme měli na celý týden domluvený pobyt. Sněhové podmínky byly skvělé, počasí nám přálo, střídalo se sněžení s mrazivým slunečním počasím. V den příjezdu jsme se hned rozdělili na skupiny podle lyžařských dovedností. V následujících dnech jsme se snažili rozvíjet a zdokonalovat dovednosti ve sjezdovém i běžeckém lyžování. Pro zpříjemnění večerů na chatě měl každý pokoj pro celý lyžařský kurz připravený kulturní program, ve kterém jsme se nasmáli a zabavili se. Téměř každý večer končil velmi oblíbenou diskotéku.

Jedno dopoledne jsme se také věnovali hrátkám se sněhem, ze kterých se nakonec vyklubala soutěž o nejhezčí sochařské dílo. V závěru kurzu jsme své zdokonalení v lyžařských dovednostech, myslím tím v běhu a sjezdu, ukázali v závodech. I přesto, že jsme si celý týden náležitě užili, všechno muselo jednoho dne skončit. Po náročném týdnu jsme se v neděli vydali zpět domů. Na týden prožitý na horách budeme všichni s radostí vzpomínat.

M.Jourová,žákyně 8.A