ZŠ Hlinecká na exkurzi v Linci

2015-linecUž delší dobu jsme se těšili na to, až zase vyjedeme za hranice naší země a budeme mít možnost podívat se do Rakouska. Tentokrát byl naším cílem Linec. My, kteří se učíme německy, jsme si tak mohli své znalosti prověřit v praxi.

Cesta netrvá dlouho a my se už ocitáme v Muzeu budoucnosti,  moderní pětipatrové budově, kde jsme si nejprve vyslechli výklad v češtině a poté mohli vyzkoušet v praxi virtuální techniku, možnost pohybovat se v 3D, přenášet postavičky do virtuální krajiny. Získali jsme zde hodně nových poznatků, které můžeme využít ve škole i v životě.

Když jsme si užili dost zábavy, vypravili jsme se s paní průvodkyní do centra města. Prohlédli jsme si historickou část, radnici, kostely, měšťanské domy. Kdo chtěl, mohl si koupit na památku nějaké suvenýry nebo dárky.

žáci 2.stupně ZŠ Hlinecká