ZŠ Hlinecká na horách

2014lyALyžařský zájezdVe dnech 2. 3. – 9. 3. se uskutečnil lyžařský kurz, kterého se zúčastnili žáci ze 6. – 9. tříd. Odjezd byl v neděli ráno a všichni jsme se sešli u školy za doprovodu svých rodičů. Poslední zamávání a už vyrážíme. Cestou jsme se posilnili v Mc Donaldu a skoro po čtyřech hodinách jsme dorazili do Pece pod Sněžkou v Krkonoších, kterou ovládlo úplně jarní počasí. Naštěstí se na sjezdovkách sněhová pokrývka držela a obavy , že nebudeme lyžovat ,byly pryč. Pěší výstup na boudu Protěž byl pro některé docela náročný, ale dočkali jsme se. Vybalili jsme si osobní věci a oblékli se do lyžařského oblečení. Vyrazili jsme na sjezdovku hned první den a tam nás paní instruktorky podle výkonnosti rozdělily do družstev. Několik nás stálo na lyžích poprvé, jiní prokázali, že už lyžovat umí a jsou docela zdatní lyžaři . Každý den jsme dodržovali stejný program: ráno jsme se vzbudili a šli na rozcvičku s panem zdravotníkem. Pak následoval úklid pokojů a jejich obodování, snídaně, denní rozkaz, lyžování, oběd, polední klid, lyžování, večeře, osobní volno,přednáška a večerní program. Tak ten nás hodně bavil, protože každý z pokojů vymýšlel zábavu pro nás všechny. Večerní přednášky se týkaly lyžařské výstroje , lyžařské výzbroje a mazání lyží. Moc zajímavá byla přednáška člena Horské služby o nebezpečí hor. V závěru týdne se konaly závody ve sjezdovém lyžování ve slalomu a běžecký závod. V závodě na běžkách jsme si sáhli na dno svých sil, kluci běželi dvě kola a my dívky jedno kolo. S blížícím se dnem odjezdu jsme už byli všichni dost vyčerpaní, boule, modřiny a odřeniny jsme už přestali počítat. Večer při diskotékách jsme všichni zázračně ožívali, na své “bolístky” jsme zapomínali a společné večery jsme si maximálně užívali. Lyžařský kurz se nám všem moc líbil a domů se nám nechtělo. Byli jsme totiž skvělá parta lyžařů. A snad proto nám přálo i počasí !
Monika Hospodářská, Monika Jourová, 8. B