ZŠ Hlinecká pasovala prvňáčky na čtenáře

2015-pasovani-na-ctenareStali se z nás čtenáři!

V úterý 24.3.2015 odpoledne proběhlo ve třídě 1. B “SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE”. Vzácná návštěva z Písmenkového království- Písmenková královna a Písmenková princezna si nejprve ověřily, zda děti už znají všechna písmenka. Prvňáčci za přítomnosti rodičů, prarodičů a dalších hostů prokázali své čtenářské umění a dokázali odpovědět na všechny otázky k obsahu přečteného textu. Složením čtenářského slibu se zavázali, že se ke knihám budou chovat ohleduplně a s láskou. Poté je Písmenková královna pasovala na opravdové čtenáře. Odměnou jim byla medaile, pamětní list a nová knížka, kterou si společně přečteme hodinách čtení. Pasování prvňáčků se vydařilo, a tak zbývá jen popřát malým čtenářům, aby přečetli hodně krásných a zajímavých knížek a čtení je bavilo.

Mgr. Edita Jindřichová, třídní učitelka 1.B